top of page

MOJE FILOSOFIE

Každý svého štěstí tvůrcem.

Ve zdravém těle zdravý duch.

Líbí se mi tato dvě rčení. Vybrala jsem je nejen pro jejich obsah, ale i pro jejich tradici, místo vzletných citátů. Jsou taková zemitá, česká, známe je dlouho a jsou stále platná.


První z nich je mi blízké myšlenkou zodpovědnosti za sebe -za své činy, postoje, zdraví, zkrátka za celý svůj život. Věřím, že své zdraví, fyzické i psychické, máme z velké části ve svých rukou a na nás záleží, co s ním uděláme, jak se o něho postaráme.


Na druhém se mi líbí vnímání člověka jako celku-pokud dobře funguje fyzická stránka je v dobré kondici i psychika a v dnešní době už víme, že i naopak psychika dokáže významně ovlivnit fungování naší tělesné schránky.


Tyto dva přístupy jsem se snažila uplatňovat ve své praxi už od začátku, ale klasická fyzioterapie mi to umožňovala jen zčásti. Plně mi to umožnila až Kraniosakrální terapie právě svým viděním člověka jako celku a vnímáním terapeuta "pouze" jako facilitátora (spouštěče) a průvodce vlastního sebeozdravného procesu klienta.


Kraniosakrální terapii používám ve své praxi jako hlavní metodu a v případě potřeby (nutnost posílení určitých svalů nebo svalových skupin, úprava vadných pohybových stereotypů a podobně) ji doplňuji o další metody-SM system,  metoda senzomotorické stimulace, popř. jiné cvičení.
Více se o těchto metodách můžete dovědět v sekci Moje terapie.


Nabízím Vám tedy své služby jako průvodce na cestě k Vašemu zdraví, lepšímu životnímu pocitu, lepšímu využití Vašich možností a schopností, k lepší kvalitě života.


Těším se na Vás.
 

Zuzana

zuza_tit.jpg
bottom of page